Jihoruský ovčák / Южноруссккая овчарка / South Russian ovtcharka / Dél-orosz juhászkutya / Owczarek południowo-rosyjski juzak

 

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Divo Rossii

Добро пожаловать на наш сайт Питомника “Диво Россіі”

 

              

 
 
 
 
   

Chovatelská stanice jihoruských ovčáků ‹‹DIVO ROSSII›› - jedna z nově založených

chovatelských stanic v České republice.

Chovatelská stanice byla založena počátkem roku 2011 v městečku Rapotín. Majitel 

chovatelské stanice Lenka Maierová.

 
 
 

Počátky našich zkušeností s tímto plemenem se datují od roku 2003, kdy jsme si pořídili prvního zástupce tohoto plemene za účelem výstav. Stal se jím, na doporučení naší kamarádky a chovatelky kavkazských pasteveckých psů Jany Klečkové CHS ‹‹GRATIAS ANDY››, pes z českého chovu

* CHAKI CHUPUR CORSAIREY CASCH, nar. 22.04.2003 /Ridž Ara x Anne Maree Corsairey Casch/ - chovatelská stanice ‹‹CORSAIREY CASCH››, chovatel Ilona Kupčíková, Český Těšín (CZ). 

Za svoji velkolepou výstavní kariéru získal titul: Interšampion, Grand šampion České republiky, Slovenské republiky, Šampion České republiky, Slovenské republiky, Polska, Maďarska, Slovinska, Rakouska, Junior šampion České republiky, Slovenské republiky, Polska atd. Své výstavní úspěchy  získal po boku svého majitele a hendlera Radovana Pěčka. Výčet výstavních úspěchů ZDE.

 

Chaki Chupur Corsairey Casch byl využit i v chovu. V roce 2005 – fena: An Sarah z Medvědího doupěte (CHS Moravia Tauri – vrh C) x Chaki Chupur Corsairey Casch, v roce 2006 – fena: Deasy Dakota Corsairey Casch (CHS Adani-Zari – vrh C) x Chaki Chupur Corsairey Casch.

 

Z tohoto posledního spojení za účelem uchování si „staré“ krve CHS ‹‹CORSAIREY CASCH›› byl ponechán pes

 

* CARTIER D´ PASHA ADANI-ZARI, nar. 22.04.2006 (Chaki Chupur Corsairey Casch x Deasy Dakota Corsairey Casch) - chovatelská stanice ‹‹ADANI-ZARI›› , chovatel MVDr. Barbora Miklášová, Benešov u Prahy (CZ), majitel Radovan Pěček, Lenka Maierová. I tento pes se účastnil mnoha výstav. Jejich výčet s jednotlivými výsledky je možné zhlédnout ZDE.

 

Pro neodmyslitelnou pomoc v rozvoji plemene v České republice i v rozvoji plemenného materiálu ve světě, ale především pro výstavní účely jsme se v r. 2008 rozhodli importovat psa z prestižní chovatelské stanice ‹‹VETER TAVRII››

 

* VETER TAVRII OPASNYJ SOPERNIK, nar. 08.04.2008 (Veter Tavrii Fantom-As x Veter Tavrii Premyera) - chovatelská stanice ‹‹VETER TAVRII››, chovatel Olga Vladimirovna Aksenová, Vladivostok (RUS).

V roce 2010 jsme se rozhodli importovat z Finska z chovatelské stanice ‹‹BELYJ BOYAR››, která ukončila svojí chovatelskou činnost, šestiletou fenu pocházející z Litevské chovatelské stanice ‹‹SAVITAS››.

 

* CARMEN SAVITAS, nar. 20.07.2004 (Belyj Veter Makar x Belosnezhka Savitas) - chovatelská stanice ‹‹SAVITAS››, chovatel Regina Jodeikiene, Vilnius (LT)

 

a v tomto roce, i přes původní záměr věnovat se pouze výstavní kariéře, započala myšlenka založit chovatelskou stanici a přispět tak, alespoň malou částí, k rozvoji tohoto málopočetného plemene.

 

V tomtéž roce, tedy v roce 2010 jsem importovala další velmi nadějnou fenku opět z litevské chovatelské stanice ‹‹BALANDIS››

* ABSOLUTE AMAZONKA BALANDIS, nar. 17.03.2010 (Belaja Vorozheja Lutik x Braveheart Belosnezhka Belyj Boyar) - chovatelská stanice ‹‹BALANDIS››, chovatel Natalja Starodubceva, Vilnius (LT).

 

I přes předchozí neúspěchy jsme se v  roce 2013 dočkali prvních štěňátek. "Magického" dne 22.04.2013 se v CHS ‹‹DIVO ROSSII›› narodila první a dlouho očekávaná štěňátka ze spojení ABSOLUTE AMAZONKA BALANDIS x CARTIER D´PASHA ADANI-ZARI. Proč právě "magického" dne?! Štěňátka se narodila předčasně v den narozenin dědečka - CHAKI CHUPURa Corsairey Casch (nar. 22.04.2003) a tatínka štěňátek CARTIERa D´ PASHA Adani-Zari (nar. 22.04.2006)!  

 

Z tohoto spojení v CHS ‹‹DIVO ROSSII›› dále působí fenka AMAZONKA Divo Rossii, ANASTASIA Divo Rossii a pejsek ARESENII Divo Rossii. 

 

Z tohoto vrhu zazářil i pejsek ARCHI SOPERNIK Divo Rossii v majetku paní Aleny Polákové, které bych tímto chtěla vyjádřit PODĚKOVÁNÍ za veškerou péči o svého svěřence, výbornou prezentaci plemene a popřát jí ještě mnoho výstavních úspěchů. Více o nich (fotografie, výstavní výsledky) lze vzhlédnout v odkaze ODCHOVY // VRH A. Věřím, že toto spojení přispěje, alespoň malou částí, k obohacení chovného materiálu v České republice.

 

V roce 2015 jsem importovala dalšího jedince, tentokrát pejska jménem

 

 

 

 
*  QUICK SILVER BALANDIS, nar. 20.06.2015, po rodičích: (Classic Corsar Balandis x Slavianka Balandis) - chovatelská stanice ‹‹BALANDIS››, chovatel Natalja Starodubceva, Vilnius (LT).

U tohoto pejska bych vyzdvihla perfektně propracovaný rodokmen z hlediska RTG DKK a DLK. Věřím, že pejsek bude velmi vhodným kandidátem pro chov v České republice.

V roce 2016 byl do CHS ‹‹DIVO ROSSII›› importován další pejsek, tentokrát z ukrajinské CHS ‹‹LYUTIYI››

 
*  MALYUTA SCURATOFF LYUTIY, nar. 08.11.2015 po rodičích (Beloy Gvardii Efrem x Svaha-Stepanida Lyutiy) - chovatelská stanice ‹‹LYUTIY››, chovatel Marina Novikova (UA).

Tento pejsek je prozatím našim nejmladším importovaným jedincem.

V roce 2018 se stal otcem našeho vrhu B. :)

 
Chovatelská stanice ‹‹DIVO ROSSII›› plánuje import dalších jedinců, především psů, jejichž pomocí doplní řady chovných zástupců tohoto málopočetného plemene. Momentální stav chovných zástupců je možné vzhlédnout v mé databázi v odkaze: www.jihorus.divorossii.cz
 
V roce 2018  plánujeme vrhy po našich fenách: AMAZONKA Divo Rossii a ANASTASIA Divo Rossii. Více v odkaze PLÁNOVANÉ VRHY. Pro našeho velmi nadějného psa ARESENII Divo Rossii bude v tomto roce importována fena ze země původu, kterou představíme až po příjezdu do České republiky.
 

Chovatelská stanice ‹‹DIVO ROSSII›› je členem klubu ruských a asijských ovčáckých psů - odkaz na klub ZDE.

 
Psi v majetku chovatelské stanice ‹‹DIVO ROSSII›› jsou krmena profesionálním krmivem značky FARMINA PET FOODS, řadou LOW GRAIN. Štěňátka jsou taktéž odchovávána na tomto krmivu - pouze jinou řadou - řadou GP (bez obilovin).
 
 

Kontaktní údaje:

 

Tel: Rapotín - (00420) 739 782 303 (Maierová Lenka)

e-mail: divorossii@seznam.cz

Tel.: Loučná nad Desnou - (00420) 604 133 724 (Pěček Radovan)

e-mail: juzak@seznam.cz